Par mums
Latvijas Ikonogrāfu
biedrība
Ikonogrāfu biedrība. Reģ.Nr.40008196006. Juridiskā adrese: Rīga, Strēlnieku iela 9-5, LV-1010, Latvija.
Biedrība tika izveidota 2012.gadā ar mērķi apvienot ikonu un svētbilžu autorus, veicināt kultūras un labdarības attīstību, kā arī sabiedrības izglītību ikonu un svētbilžu jomā.

KONTAKTI:

E-pasts saziņai: eleusaart@inbox.lv
Tālruņi: +371 29228846; +371 28395214

Facebook: www.facebook.com/iconographers
Papildus mājas lapa: www.icons.lv
Anna Zandberga - Šenke
Mans ceļš pie ikonas sākās, studējot Latvijas Kristīgajā akadēmijā. Kopš absolvēšanas, 2010.gadā, ikonu gleznošana ir mans pamatdarbs.

Kāpēc gleznoju ikonas? Sapratne, kas ir ikonogrāfija man nenāca uzreiz. Lēnām, pakāpeniski saskatīju to vārdos neizsakāmo skaistumu, kas šajā mākslā slēpjas. Un turpinu atklāt arvien jaunus apvāršņus un iepriekš nesaprastas lietas. Ceru, kas tā tas turpināsies tik ilgi, kamēr vien spēšu gleznot!

Kopš darbnīcas dibināšanas, 2013.gadā, strādāju šeit un vadu nodarbības.
Evija Rudzīte
Kā uzgleznot ikonu, lai tā nav tikai bildīte, bet gan dzīvas ticības, garīguma, svētuma apliecinājums? Kā ikonā uzgleznot to, kas dažādu laiku ikonās apstādina, uzrunā, piesaista, liek domāt un aicina lūgties? Kā uzgleznot īstu ikonu šodien?
Esmu šī ceļa tikai pašā sākumā, kopš 2005.gadā beidzu Latvijas Kristīgo akadēmiju un, kopš 2013.gada strādāju ikonu gleznošanas darbnīcā Eleusa, ko dibināju kopā ar kolēģēm Ingrīdu Marcinkēviču un Annu Zandbergu-Šenki.

Vēl, kopā ar mākslinieci Martu Jurjāni mācam klasisko glezniecību sievietēm Iļģuciema sieviešu cietumā Rīgā.

Mājas lapa: iconart.voog.com
Ņina Skangale

1994.gadā ieguvusi arhitekta kvalifikāciju, beidzot Rīgas Tehnisko univeristāti.
1999.gadā beidza Radomas Teoloģijas koledžu Polijā, iegūstot tiesības mācīt kristīgo mācību pamatizglītības pakāpē kā reliģijas skolotāja pirmskolā un sākumskolā.
2009.gadā pabeidza Laterāna Pontifikālās Universitātes filiāles Rīgas Augstākās Relģijas Zinātņu Institūtu, iegūstot bakalaura grādu, kā ētikas, folizofijas un kristīgās mācības skolotāja.
2011.gadā ieguvusi Humanitāro Zinātņu Akadēmisko Maģistra grādu Teoloģijā un Reliģiju zinātnē Latvijas Kristīgajā akadēmijā kā māksliniece - ikonu gleznotāja un vienlaicīgi teoloģijas maģistre.

Strādāju kā ikonogrāfe, pasniedzu ikonogrāfiju pieaugušajiem un mācu Ticības mācību bērniem.Kaspars Šmidhens

2009. gadā absolvējis Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles mākslas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.

Jau no mazām dienām man paticis zīmēt, skolā tas bija viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem. Pusaudžu gados nelielu pieredzi mākslā Jūrmalas Mākslas skolā (agrāk Jaunrades namā).  Pēc vidusskolas, 2005.gadā, apstākļu sakritības dēļ, nonācu Latvijas Kristīgajā akadēmijā. Augstskolā ieguvu vērtīgu pieredzi gleznošanā, zīmēšanā, grafikā, kompozīcijā. Lielākais atklājums, protams, bija ikona; nekad nebija bijusi saskare ar to. Soli pa solim, šī sakrālā Pareizticīgās baznīcas māksla palielināja manu interesi. Ilgstoši strādāju patstāvīgi, gūstot personīgu pieredzi. Akadēmijas pasniedzēji man devuši neatkārtojamas,  ļoti svarīgas un noderīgas zināšanas.
Ikonogrāfija ir mūžizglītības programma, kas pastāvīgi kaut ko atklāj tiem, kas cenšas saprast ikonu. Esmu ļoti priecīgs, ka savā dzīvē esmu sastapis ikonu, šo vienreizējo skaistumu - Patiesā Skaistuma atspulgu. Ikona ir kā saules atspulgs ūdenī, kas žilbinošo skatīt ļauj, tā ir  kristāltīrs ūdens mūžīgās gaismas caurstrāvots.
Ikona ir ceļš uz lūgšanu un, mūžīgās gaismas iespīdēšanu Tevī - lūdzējā.


Anna Kuzņecova

Absolvējusi Moderno valodu un Literatūras fakultāti, Denis Diderot Universitātē Parīzē.
2009.gadā absolvējusi Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles mākslas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.
2010.gadā iesāktas Maģistra studijas Latvijas Kristīgajā akadēmijā, Teoloģijas nodaļā, kas pēc otra dēliņa piedzimšanas, uz laiku pārtrauktas.

Ikona mums māca klusēšanu, kas ir piepildīta un jēgpilna. Ikona pārstāv neaptveramu spēku. Tas ir Mīlestības spēks. Mīlestība apskaidro. Metropolīts Surožas Antonijs ir teicis: "Mums ir jāiemācās vienam uz otru lūkoties tā, kā uz visdārgāko, kas ir uz pasaules".

Ance Gricmane

2010.gadā absolvējusi Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.
No 2012.gada oktobra līdz 2013.gada maijam studējusi glezniecību Tessalonikos, Grieķijā Aristoteļa universitātē.
2013.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot maģistra grādu mākslā, profesora A.Naumova vadībā.
No 2013.gada studē Latvijas Mākslas akadēmijā - doktorantūrā.

Savu pieredzi glezniecībā un ikonogrāfijā esmu papildinājusi arī Grieķijā, līdz ar to savā ikonu glezniecības procesā sāku izmantot spilgtākas un dzidrākas krāsas. Grieķu ikonu glezniecības tradīcija balstās uz tīrām un spilgtām krāsām! Katra krāsa ņemta no dabas, tas dod iespēju cilvēka zemapziņai uztvert Dieva radīto pasauli nepastarpināti. Tāpēc savos darbos īpašu uzmanību pievēršu krāsai. Dievs radīja pasauli skaistu un piepildītu ar skaņu, krāsu un pieskārienu harmoniju. Ikona nes svētumu manā dzīvē, un vizuāli savieno šīs trīs lietas kopā.
Līdz šim esmu pieņēmusi, ka ikona ir dzīves veids, ko esmu sākusi iepazīt un ceru turpināt šo ceļojumu cauri dzīvei!


Agnese Vasiļevska

2011.gadā absolvējusi Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.
2013. ieguvusi mākslas pedagoga kvalifikāciju Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.
2013. gadā uzsākusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas nodaļā.

Esmu tik ļoti iemīļojusi mākslu un vēlos katru kaut nedaudz "inficēt" ar to, ka uz katra soļa ir iespēja saskatīt skaisto. Daloties savās zināšanās, mācot citus, vislabāk var saprast, ko (cik daudz!) vēl pats nezini. Gleznojot ikonas ir bezizmēra pasaules izjūta. Es esmu tik maza un niecīga Lielo Notikumu priekšā, ko attēloju, tajā pašā laikā ir tik īpaša un izredzēta sajūta, ka man ir bijusi iespēja mēģināt tiem tuvoties, attēlojot tos krāsās. Laiks, ko veltu ikonu gleznošanai ir vispiepildītākās un jēgpilnākās stundas manā dienā - 12 stundas intensīva darba kļūst par mirkli. Uzskatu, ka nevis es esmu izvēlējusies ikonu glezniecību, bet man ir dota iespēja tuvoties ikonam. Gleznot ikonas tas ir veids, kā paust savu mīlestību pret Dievu un Baznīcu.


Natālija Stratanoviča

2010.gadā absolvējusi Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.

Dzimusi un augusi pareizticīgā gimenē, mākslinieku vidē. Beigusi Pēterbugas kino un televīzijas institūtu un mūzikas koledžu. Strādājusi kā kino režisors. Ģimenē divi pieauguši dēli.

Māksliniekam pievērsties ikonu glezniecībai neizbēgami nozīmē savas dvēseles un prāta pārskatīšanu. Pāvels Florenskis ir minējis, ka ikona ir gadsimtiem gleznota, to darījuši dažādu laiku ikonogrāfi un, katra no tām ir sava laika lieciniece un vienlaicīgi citas realitātes esamības apliecinātāja un tad, tās garīgais spēks ir stiprinajums tiem, kuri meklē Dievu un ticības uzturētāja visiem ticīgajiem.
"Nedari savu darbu vienkārši un kā pagadās, bet ar bijību Dieva priekšā, jo darbs tavs ir Dievam tīkams" - tā saka baznīca tiem, kas stājas uz ikonu gleznošanas ceļa. Ikona vienlaicīgi ir ceļš, lūgšanās pieredze un atbilde lūgšanām. Un, dvēseles un prāta pārskatīšanas avots nav jāmeklē sevī, bet pašā Dievā. Tad var uzksatīt, ka sevis izzināšanas stāsts var sākties.
Irina Žagata

1997.gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju.
2000.gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti  Oftalmologa specialitātē un, kopš tā laika ir praktizējošs ārsts.
2011.gadā absolvējusi Latvijas Kristīgās akadēmijas Bībeles mākslas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu mākslā.
2014.gadā ieguvusi Maģistra grādu Fizikas-matematikas fakultātē, Latvijas Universitātē.


Jelena Lilija Kimsdotter Vänts

Māksliniece, mākslas pedagogs  

Es strādāju kā mākslinieks, mākslas pedagogs un mākslas konsultants.
Manas dzimtas saknes sniedzas Igaunijā, esmu dzimusi Latvijā un mācījusies Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Somijā un Itālijā.Izglītību ieguvu mākslas skolā, turpinot 5,5 gadus universitātē mākslas studijas. Valamas klosterī Somijā esmu apguvusi ikonu gleznošanu. Esmu studējusi Mākslas akadēmijā Zviedrijā, Stoholmā, apgūstot mozaīku mākslu programmās Somijā, Ravennā un Venēcijā.
Dažus gadus esmu strādājusi Somijā, kopā ar somu mozaīkas mākslas mākslinieku grupu radot gan reliģiska satura, gan neatkarīgas mākslas mozīkas.
25 gadus es strādāju kā mākslas pedagogs Zviedrijā. paralēli organizēju un vadu dažādus mākslas kursus Latvijā un Zviedrijā. Savā mākslā es izmantoju dažādas tehnikas - eļļas glezniecība, zīmēšana, darbs ar metālu, ar ādas materiālu, veidoju kolāžas, strādāju mozaīkā, gleznoju ikonas, veidoju skulptūras.Pēdējos 5 gadus, strādāju ar dekoratīvo stikla mozaīku, kā arī ar keramiku, akmeņu mozīku. Veidoju lielformāta darbus.
Mana ideja ir pēc iespējas plašāk iepazīstināt cilvēkus ar mākslas skaistumu un dot viņiem iespēju pašiem radīt!Sadarbojos ar māksliniekiem dažādos projektos, piedāvāju lekcijas un nodarbības.
Mani mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Itālijā un Vācijā.

Plašāk par mani un manu darbu, aicinu apmeklēt manu mājas lapu: www.jelenakimsdotter.com© ELEUSA 2020. All rights reserved